Ettevõttest

Saidafarm OÜ on 8 omanikuga ökoloogiline farm alates 1992-st aastast. Meie farmis ei ole farmi algusest kuni tänaseni kasutatud mürkkemikaale ega keemilisi väetisi. Oleme veendunud, et põlde väetades ainult sõnniku kompostiga, toodame tervisele kasulikku piima ja piimatooteid. Saidafarmis töötab 22 inimest ning käesoleval ajal on meil 150 lüpsilehma, koos noorloomadega ca. 300 looma. Loomasööda valmistame täielikult ise. Farmil on ca 1000ha. maad, millelt saame piisavalt heina, silo, teravilja.

Alustades mahefarmina, olid meile eeskujuks Rootsi, Soome ja Saksamaa farmerid. Kuna oleme ökoloogiline farm, siis meie loomad on vabapidamisel. Vabapidamise eelis tavapidamise ees on see, et loomal on võimalik oma elu ise korraldada, s.t. süüa ja puhata seal kus on talle mugavam.

 

Meierei

Alates 1994. a. Töötleme kogu piima oma väikeses meiereis. Farmi kaubabuss veab viiel päeval nädalas meie tooted tarbijateni. Valmistame juustusid, kohupiimasid, kohupiimakreeme, jogurteid. Kokku valmistame 19 erinevat toodet ning oma lemmiku leiavad nii magusasõbrad kui juustugurmaanid. Meie viimased uudistooted, mis paljude lemmikuks on saanud, on vaniljejogurt, kohupiimakreemid astelpajumoosi ja mustsõstramoosiga ning Juustukesed õlis. Paljud meie tooted on pälvinud „Tunnustatud Eesti Maitse” kvaliteedimärgi (pääsukesemärgi).

Kuigi meil puudub otsene tootearendusmeeskond, oleme pidevalt tegelenud tootearendusega ning püüame igal aastal tuua turule mõne uue toote. Palju on aidanud kaasa erinevad koolitused teiste piimatootjatega, kuid väga suur osa on meie oma tublidel töötajatel, kelle ideedest ja katsetamisest on sündinud kõik meie tooted. Viimati lisandusid meie tootekataloogi kohupiimakreem mustsõstramoosiga, naturaalne vaniljejogurt ning juustukesed õlis maitserohelisega. Ekspordime tooteid ka soome – meie tooteid esindab kaubamärk Deliciest.

2020. aastal tulime välja külmkuivatatud juustukrõpsude seeriaga, mis on energiarikkaks vahepalaks nii kiirel tööpäeval, heaks vahepalaks autosõidul või piknikul ning head ka niisama näksimiseks. Hetkel turustame kolme sorti külmkuivatatud juustukrõpse – maitsestamata, köömnetega ning küüslaugu-tilli maitselisi.

 

Müügikohad

Meie tooted on saadaval Selverites üle eesti, Prismades Tallinnas, Tartus ja Narvas, Rimides Tallinnas ja Haapsalus, Konsumites, Tallinna kaubamajas, Solarise keskuses ja Stockmannis, Maximas Tallinnas, Maardus ja Tartus,  Keila tarbijate ühistu kauplustes, Biomarketis ning paljudes teistes suuremates ja väiksemates poodides üle Eesti.

 

Tegevused

Igal aastal külastab meie farmi mitukümmend bussitäit turiste erinevatest riikidest üle maailma. Turistid huvituvad mahemeiereist, vaatavad loomi ning degusteerivad tooteid. Meierei juures on väike müügipunkt, kust saab osta nii piima kui kõiki meiereis valmistatud tooteid. Oleme sponsoreerinud paljusid üritusi nii spordi, kultuuri kui hariduse valdkonnas, eelkõige õpilastega seonduvaid. 2013. a. Pälvis Saidafarm Balti Mere äärsete riikide keskkonnasõbraliku farmi tiitli, kuna alustasime piimatankide jahutusvee taaskasutamisega. Uuenduslik süsteem töötab selliselt, et ringlusesse suunatud vesi sorteeritakse vastavalt vee temperatuurile kolme erinevasse mahutisse ning eri temperatuuriga vett taaskasutatakse erinevates farmi tegevustes.